Twitter bootstrap

Bootstrap

Twitter Bootstrap kendisini bize, hızlı ve kolay web geliştirme için şık, sezgisel ve güçlü bir front-end framework olarak tanıtıyor. Bootstrap kullanıma sunduğu css, javascript kütüphaneleri ve componentler ile vaadettiği yapıda web geliştirimini gerçekten oldukça kolaylaştırıyor.

2.1.0 sürümü 20 Ağustos tarihinde yayınlanan Bootstrap, scaffolding kategorisi altında grid, layout’lar ve mobil cihazları da kapsayan responsive design, Base CSS kategorisi altında tablo, form, buton, imaj ve icon dosyaları, Components kategorisi altında drop down menüler, etiket ve badges’ler, breadcrumbs, progress bars ve daha pek çok bileşen ve aracı kullanıma sunuyor.

Bootstrap ve sunduğu araçlardan yararlanabilmek için öncelikle söz konusu framework’ün sağladığı kütüphanelere sahip olmamız gerekiyor. Bunun içinhttp://twitter.github.com/bootstrap/getting-started.html adresinde gerek compile edilmiş, gerek kaynak dosyaları edinmek mümkün. Bundan sonrasında, Bootstrap’ı deneyimlemek için yapmanız gereken şey, kullanacağınız araçlara bağlı olarak ilgili css ve js dosyalarını sayfanıza dahil etmek ve Bootstap dökümantasyonuna göz atmak.

Bootstrap ile ilgili belirtilmesi gereken bir nokta da, LESS desteğidir. Yayınlandığı günden başlayarak büyük ilgi gören ve görmeye devam eden Bootstrap, son olarak popüler JSF bileşen kütüphanesi PrimeFaces tarafından da tema galerisine dahil edildi. Bootstrap ile ilgili yenilik ve gelişmeleri http://blog.getbootstrap.com adresinden takip edebilirsiniz.

Yanıt Gönder